הג'ל שלי

כבר שנים הקוסמטיקאיות משתמשות בג'ל לחות לפנים, אבל עכשיו גם חברות הקוסמטיקה מגלות עניין רב במרקם המושלם הזה ומשווקות תכשירי טיפוח על בסיס ובמרקם ג'ל לפנים, וגם לגוף.

יותר ויותר תכשירי קוסמטיקה על בסיס ג'ל נוספים למדפים. כל חברת קוסמטיקה שמכבדת את עצמה לא תרשה שלא להציע למכירה ושימוש קרם ג'ל מסוג כזה בעיקר לעור הפנים אך בהחלט ישנם תכשירים לגוף על בסיס ג'ל.

מהו הג'ל?

חומר בעל מבנה כימי מיוחד שיכול להתנפח וללכוד בתוכו מים.(מזכיר את החומצה ההילורונית)- במעבדה ניתן להוסיף לו חומרים סופחי לחות, ושמן לפי צורכי העור, וכן חומרים העושים פעולה של אנטי אייג'ינג כמו מרכיבים פעילים להחלקת קמטים ולמיצוק העור. התוצאה היא תכשיר לחות לפנים משודרג במרקם ג'ל.

למה דווקא ג'ל? האם לא מדובר בטרנד שיווקי?

התשובה היא – לא טרנד! למוצרים במרקם ג'ל יש יתרונות בספיגה. קרם רגיל הוא שילוב של שמן ומים, רוב הקרמים מכילים חומר כימי בשם אמולגטור, שיש לו יכולת לחבר בין שמן ומים. בזמן האחרון יש נטייה לראות באמולגטור חומר פחות מומלץ לעור כי הוא עלול לגרום לגירויים ויובש על גבי העור. מה גם שלעור שמנוני קרם לחות במרקם רגיל גם אם הוא הקליל ביותר יתקשה להיספג בעור, יאטום אותו ויגרום לפצעונים. לכן הנטייה היום היא לעבור לשמוש בתכשירים המכילים כמות מינימלית של אמולגטורים –(מוליכים) וייצור תכשירים במרקם ג'ל קליל, שהוא הדרך הקלה להוריד את כמור האמולגטור במוצר.

הרעיון לספק לחות לפנים באמצעות ג'ל הוא לא חדש בענף היופי. קוסמטיקאיות זיהו את התכשיר לפני שנים ומשתמשות בו במכוני היופי להחדרת לחות אינטנסיבית במהלך טיפול הפנים. רק שעכשיו התכשירים הללו נמצאים לרווחה על מדפי המכירה.

הידרה ג'ל – מבית INES L'APOTHICAIRE

הג'ל בעל מסוגלות מופלאה לחדירה וספיגה טובה יותר מאשר קרם כיוון שהמרקם שלו קליל וניספג במהירות .

בקיץ יש לג'ל לחות יתרונות רבים ובעיקר היתרון המוביל הוא הקרירות שלו . אם נאחסן ג'ל לחות במקרר ונשתמש בו בבוקר על עור הפנים אין ספק שהעור ולו וגם האדמומי ביותר יירגע תוך שניות ובמיוחד מי שסובלת מקופרוז- התפרצות נימי דם.

יש אפשרות למרות ג'ל פנים גם על העיניים ובכך ליצור קומפרס סביב העפעפיים להרגעת האיזור.

הג'ל מתאים במיוחד למזג אוויר ישראלי חם ולנשים שמזיעות .הג'ל מקרר מרגיע נספג בקלות מותיר את העור ומשאיר אותו מבריק בעדינות ולא משומן.
הג'ל מתאים לכל סוגי העור גם לגברים אגב.

אני ממליצה על ג'ל לשימוש כבסיס לקרמים שבאים מעליו… כיוון שהג'ל מכיל כמויות גדולות של מים שמושכים פנימה אל תוך העור את שאר החומרים הפעילים והמזינים שנמצאים בקרמים שמעליו.

החיסרון היחיד שבג'ל שאין אפשרות להוסיף לתוכו מקדם הגנה משמש ולכן צריך למרוח מעליו .
הג'ל מספק המון לחות למרות הטעות הפסיכולוגית שקיימת בחשיבה כי ג'ל הוא קליל ולא מזין!
אכן הג'ל לא מסכך את העור בעודף שומן אבל בהחלט נותן רמת לחות גבוהה של מים.

על המדפים קיימים הרבה מאוד תכשירי קוסמטיקה על בסיס ג'ל, התווסף אליהם הידרה ג'ל מבית INES L'APOTHICAIRE – בעל ריח רוז ויסמין מירקם מושלם ועושר רב של לחויות…

התכוננו לצייד את עצמכן, הקיץ כבר כאן.
שלכן,
איריס רוקח דור